Marie Němcová

Marie Němcová

Ředitelka MŠ – program Začít spolu

Je vystudovaná zdravotní sestra, která začínala svou kariéru v psychiatrické ambulanci. Za tuto dvouletou zkušenost je velice vděčná, jelikož měla možnost se setkat nejen s dospělými, ale také dětskými pacienty. Zároveň Marii tato praxe ujistila, že by se dále chtěla věnovat dětem, ale za příjemnějších podmínek. Nastoupila tedy jako zdravotní sestra v mezinárodních jeslích a pomáhala těm nejmenším v jejich rozvoji a provázela je světem v prvních letech jejich života. Po dvou letech v jeslích vystudovala také obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na SŠ v Praze.

Marie je matkou dvou dcer, které můžete vídat ve 1st Baby School. Má ráda tvoření, turistiku, běh a literaturu.

V práci je pro ni velmi důležitý spokojený kolektiv dětí. Samozřejmostí je sebevzdělávání a osobní rozvoj v oboru, jedině tak je totiž možné dosáhnout podnětného a inspirujícího prostředí, jenž je nezbytné pro správný vývoj Vašich dětí.

Kristýna Květoňová

Kristýna Květoňová

Zástupkyně ředitelky

Kristýna právě dokončuje studium na Svatojánské koleji, kde 3 roky studovala předškolní a mimoškolní pedagogiku. Její absolventská práce se věnuje výuce cizích jazyků v předškolním věku, se kterou má 10 leté zkušenosti ve výukovém centru Helen Doron Early English, kde působila jako lektor angličtiny pro děti od 3 měsíců do 10 let. Má také bohaté zkušenosti s vedením a provozem mezinárodní mateřské školy.

Je maminkou 2 dcer, které prošly základní školu v bilingvním programu kombinovaném se Začít spolu a 1 syna, který navštěvuje Montessori základní školu. Velmi ráda tvoří, kreslí, fotografuje a miluje jachting.

Je pro ni velice důležité, aby prostředí, kde děti vyrůstají, hrají si, učí se, zkrátka objevují svět, bylo inspirativní, podnětné, respektující a bezpečné. Jejím cílem je, aby místo, kam své děti s důvěrou denně svěřujete do naší péče, bylo přesně takové.

Emira Tilekeeva

Emira Tilekeeva

Učitelka bilingvní Mateřské školy

Emira se o malé děti stará již 2,5 roku jako chůva. Má bohaté zkušenosti s prací s dětmi všech věkových kategorií od jednoho a půl roku do deseti let. Práci s malými dětmi má velmi ráda a ke každému dítěti přistupuje individuálně, kdy jim pomáhá růst a učit se.

V současné době studuje v posledním ročníku bakalářského studia obor žurnalistika a komunikace na Anglo-Americké Univerzitě se sídlem v Praze.
Mezi její vášně patří učení se novým jazykům, fotografování, cestování a tanec.

Být schopna se propojit s dětmi na hluboké úrovni, vybudovat si s nimi bezpečný a láskyplný vztah a nabídnout jim stabilní prostředí jsou pro ni při výuce důležitými prvky. Hlavním přístupem k výuce dětí anglického jazyka je pro ni komunikativní metoda prostřednictvím různých aktivit a her.

kostalkova

Mgr. Terezie Košťálková, DiS.

Zástupkyně ředitelky a učitelka – pobočka Ostrava

Terezie vystudovala Taneční konzervatoř v Ostravě, obor klasický balet. Již při absolventských zkouškách z oboru pedagogiky ji téma vzdělávání dětí velmi zajímalo, proto se dále vzdělávala v oboru, přesněji ve studiu oborů speciální pedagogika, předškolní pedagogika a pedagogika 1. stupně. Prošla také několika akreditovanými semináři, např.: Začít spolu, Metoda dobrého startu, Eko škola aj.

Je maminkou dcery Rozálky, má ráda módu, hudbu a cestování.

V praxi je pro ni důležité budovat příjemné a důvěrné prostředí pro děti i rodiče. Prostředí, které je podnětné a plné nových poznatků o světě a lidech kolem nás. Tento barevný svět se snaží přiblížit dětem navštěvující naši mateřskou školu.

roliskova

Vladana Rolíšková

Asistentka pedagoga, provozní zaměstnankyně – pobočka Ostrava

Vladana má kurz asistenta pedagoga, s dětmi pracuje již 10 rokem. Prvně se věnovala dětem s PAS, nyní již 3 rokem pracuje u nás jako chůva a asistentka pedagoga. Je oblíbená hlavně u malých dětí, práce s nimi ji velmi baví a naplňuje. S dětmi si ráda povídá, kreslí a staví puzzle.

Mezi její koníčky patří četba thrillerů, procházky a čas strávený s jejími dětmi. Je milovníkem zvířat, podporuje je také finančně v různých zvířecích spolcích. Ráda se stará o svou zahrádku a prostředí kolem domečku.

andrlova

Mgr. Veronika Andrlová

Učitelka v mateřské škole – pobočka Ostrava

Veronika vystudovala obor Angličtina na Slezské univerzitě v Opavě. Během studia hlídala děti a doučovala je angličtinu, kde získala zkušenosti s prací s dětmi. Právě díky těmto zkušenostem se jí práce s dětmi zalíbila a dodělala si kurz chůvy. Nyní si dodělává pedagogické vzdělání.

Mezi její záliby patří cestování, literatura a cvičení.

IMG_5234

Anna Žemlová

Učitelka v mateřské škole – pobočka Ostrava

Anna vystudovala Střední pedagogickou a Střední zdravotnickou školu svaté Anežky České v Odrách, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, a poté pokračovala v bakalárškém studiu na Ostravské univerzitě, obor Učitelství pro mateřské školy.
S dětmi pracuje již 10. rokem. Ovládá hru na klavír a zobcovou flétnu. Absolvovala několik profesních prohlubujících kurzů – Začít spolu, Ekoškola, Metoda dobrého startu, Metoda dobrý začátek, aj.
Je maminkou dcery Barunky, má ráda turistiku, fitness, zajímá se o nutričně vyvážené stravování, a v neposlední řadě má ráda zasloužený relax.
V praxi se zajímá zejména o vzdělávací program Začít spolu, kdy děti mají dostatečnou možnost volby, pracují s vlastní chybou, rozvíjí se ve všech oblastech nabídkou “ušitou na míru”.