foto - řed. 2 ČOSIV

Jarmila Karnovská

Ředitelka MŠ – program Začít spolu

Ředitelka mateřské školy Špálova, Ostrava, absolvent střední pedagogické školy Znojmo, praxe v oboru 40 let – běžná mateřská škola, speciální logopedická MŠ, respirační MŠ.

Na ředitelském postu se snaží naplňovat své životní vize: vytvořit školu moderní, otevřenou a profesně ceněnou, kde by každé dítě, rodič, zaměstnanec našel své bezpečné místo ke vzdělávání, seberealizaci bez ohledu na víru, rasu, společenské postavení. Celoživotně vyhledává vzdělávání orientované na inkluzi, sociální inkluzi, emoční a osobnostní rozvoj, poskytuje kolegiální podporu, preferuje konstruktivistickou pedagogiku a věnuje se lektorské činnosti v oblasti předškolního vzdělávání pro vzdělávací instituce: KVIC – Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, Hello, NPI – národní pedagogický institut, Step by Step ČR – Program Začít spolu.

Aktivní, pozitivní člověk, vyhledávající nové cesty a způsoby práce. Postoj k životu vystihuje úryvkem písně z filmu „Ženy v běhu“: „Když nemůžeš, přidej víc, zakřič prostě z plných plic: slovo nejde, neexistuje, to dáš, na to máš…..“

Kristýna Květoňová

Kristýna Květoňová

Zástupkyně ředitelky

Kristýna právě dokončuje studium na Svatojánské koleji, kde 3 roky studovala předškolní a mimoškolní pedagogiku. Její absolventská práce se věnuje výuce cizích jazyků v předškolním věku, se kterou má 10 leté zkušenosti ve výukovém centru Helen Doron Early English, kde působila jako lektor angličtiny pro děti od 3 měsíců do 10 let. Má také bohaté zkušenosti s vedením a provozem mezinárodní mateřské školy.

Je maminkou 2 dcer, které prošly základní školu v bilingvním programu kombinovaném se Začít spolu a 1 syna, který navštěvuje Montessori základní školu. Velmi ráda tvoří, kreslí, fotografuje a miluje jachting.

Je pro ni velice důležité, aby prostředí, kde děti vyrůstají, hrají si, učí se, zkrátka objevují svět, bylo inspirativní, podnětné, respektující a bezpečné. Jejím cílem je, aby místo, kam své děti s důvěrou denně svěřujete do naší péče, bylo přesně takové.

Marie Němcová

Marie Němcová

Učitelka bilingvní Mateřské školy

Je vystudovaná zdravotní sestra, která začínala svou kariéru v psychiatrické ambulanci. Za tuto dvouletou zkušenost je velice vděčná, jelikož měla možnost se setkat nejen s dospělými, ale také dětskými pacienty. Zároveň Marii tato praxe ujistila, že by se dále chtěla věnovat dětem, ale za příjemnějších podmínek. Nastoupila tedy jako zdravotní sestra v mezinárodních jeslích a pomáhala těm nejmenším v jejich rozvoji a provázela je světem v prvních letech jejich života. Po dvou letech v jeslích vystudovala také obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na SŠ v Praze.

Marie je matkou dvou dcer, které můžete vídat ve 1st Baby School. Má ráda tvoření, turistiku, běh a literaturu.

V práci je pro ni velmi důležitý spokojený kolektiv dětí. Samozřejmostí je sebevzdělávání a osobní rozvoj v oboru, jedině tak je totiž možné dosáhnout podnětného a inspirujícího prostředí, jenž je nezbytné pro správný vývoj Vašich dětí.

Emira Tilekeeva

Emira Tilekeeva

Učitelka bilingvní Mateřské školy

Emira se o malé děti stará již 2,5 roku jako chůva. Má bohaté zkušenosti s prací s dětmi všech věkových kategorií od jednoho a půl roku do deseti let. Práci s malými dětmi má velmi ráda a ke každému dítěti přistupuje individuálně, kdy jim pomáhá růst a učit se.

V současné době studuje v posledním ročníku bakalářského studia obor žurnalistika a komunikace na Anglo-Americké Univerzitě se sídlem v Praze.
Mezi její vášně patří učení se novým jazykům, fotografování, cestování a tanec.

Být schopna se propojit s dětmi na hluboké úrovni, vybudovat si s nimi bezpečný a láskyplný vztah a nabídnout jim stabilní prostředí jsou pro ni při výuce důležitými prvky. Hlavním přístupem k výuce dětí anglického jazyka je pro ni komunikativní metoda prostřednictvím různých aktivit a her.